S mrazákem či bez?


Vybrat si v současnosti novou ledničku je sice snadné, ale najít tu pravou v bohaté nabídce, kterou obchody nabízejí, dá trochu přemýšlení. Při volbě nové ledničky je vícero faktorů, které je nutné zohlednit. Velikost a hmotnost, kterou určuje počet lidí, kteří ji budou používat či způsob jejího napájení, vzhledem k místu, do kterého je potřeba ji umístit. V současné době je možné zvolit i barvu ledničky, která bude vhodně esteticky doplňovat okolní zařízení kuchyně, do které je nejčastěji ustavena. Ať už volně stojící či vestavná. Rovněž klimatická třída je důležitá, stejně i funkce, kterými je vybavena. A neméně důležitá je energetická třída. Která bývá uvedena na štítku velkými písmeny. Od A až po G.

Vestavná lednice

V současné době je nejčastěji pořizována do klasické domácnosti kombinovaná lednice s mrazákem. Vybrat je možné ze dvou druhů umístění chladicích a mrazicích prostor. Buď v horní, nebo dolní části. Oddělené dveře navíc šetří energii. A usnadňuje uložení potravin do optimálního chladicího prostředí. Pro početnější rodiny jsou na trhu americké lednice. Které jsou vybaveny dvěma dveřními křídly. I ty mají oddělenou skříň ledničky a mrazničky. Tato zařízení bývají náročnější na prostor a rovněž je vyšší i jejich spotřeba energie. Monoklimatické ledničky mrazákem vybaveny nejsou a pořizují si je především majitelé velkých samostatných  mrazících boxů. Malá pultová lednička bývá, vzhledem k nízké pořizovací ceně, využita na studentských kolejích, chatách či kancelářích.

Retro lednička

Funkce, kterými jsou ledničky vybaveny, jsou dneska už téměř samozřejmostí u většiny typů. Zaměnitelnost otevírání dveří na obě strany dle potřeb zákazníka či možnost jejich obměny. Zvukový signál, který ze ozve v případě, že nejsou zcela dovřené. Vybavení displejem, na kterém je zobrazena vnitřní teplota. Antibakteriální ochrana, která zabraňuje množení plísní a bakterii na chlazených potravinách. Funkce No frost zajistí optimální cirkulaci vzduch ve vnitřním prostoru, čímž je zabráněno vzniku námrazy. Pro horké letní dny je nedocenitelná možnost osvěžení pomocí výrobníku ledu, který je umístěn na přední části lednice.