Co dělá vodu čistou?


Všichni víme, že venku nebývá voda nikdy dokonale čistá. I v těch nejčistších vodních tocích vždycky plave něco, co by v dokonale čisté vodě plavat nemělo, stojaté vody jsou pak dejme tomu plné sinic a kdo ví, čeho všeho ještě, a ani bazény lajdáckých majitelů nejsou takové, aby se jimi dalo pyšnit. A tak se někde sice vykoupeme, ale zrovna nadšeni z toho nejsme, a někde bychom do vody nevlezli zřejmě ani za nic, protože by z toho mohly koukat třeba i nejrůznější kožní problémy.

S přírodními vodními plochami nic nenaděláme. Pokud v nich my lidé kvalitu vody dokážeme ovlivnit, pak jedině k horšímu, tím, že tam ledacos vypustíme. Ale pokud jde o bazény, tam se dá k čistotě vody významně přispět. A to tím, že používáme jak zařízení, která nás zbavují větších mechanických nečistot, tak i bazénovou chemii, která se postará o to, aby se nám v bazénové vodě nepřemnožovaly různé nevítané mikroorganismy.

venkovní bazén

Když chceme mít ve svých bazénech vodu dokonalou, která přímo vybízí ke koupání, můžeme vsadit třeba i na brom a kyslík, ale nejběžnější je u nás používání chlóru, který ve vodě spolehlivě likviduje vše, co by nám tam z řad mikroorganismů bylo na obtíž. A není tudíž divu, že si tolik majitelů bazénů kupuje chlorové tablety.

žena v bazénu

Ty totiž uvolňují do vody aktivní chlór, a tím se starají o to, aby voda zůstávala dokonalá. A my abychom se v ní tedy mohli bez problémů a bez odporu kdykoliv koupat. Díky chlórované vodě nám tedy bazény nabízejí skvělé služby, kdykoliv venku udeří vedra. Můžeme do nich lézt, můžeme se v nich koupat a osvěžovat a být tak fit. A přípravky bazénové chemie na bázi chlóru jsou v tomto ohledu skvělými pomocníky. Chcete-li se tedy i vy cítit v létě svěží, pořiďte si také bazén a napusťte si ho vodou, abyste se měli kde koupat. A současně nezapomeňte vodu i řádně chlórovat, aby vám to tu dlouho vydrželo ideální.