Bazén v čistotě.


Když si pořídíte bazén, musíte počítat s tím, že bude vyžadovat nějakou tu péči, i když máte kvalitní filtrační systém, nikdy vám nezajistí vodu jako z křišťálu a musíte do bazénu přidávat dané položky na čištění. Ovšem záleží na tom, jak máte bazén nastavený. Jestli k údržbě využíváte chlor anebo bezchlorovou chemii. Chlor je velmi účinný, ale ve větších koncentracích může být pro tělo škodlivé. Mohou vás pálit oči, škrabat v dýchacích cestách, nebo vás může svědit pokožka. Proto, spousta lidí volí jinou metodu čištění bazénů než samotný chlór. Ano můžete mít i kombinaci některých prostředků, které můžete spojit s chlorem, ale k tomu musíte už být odborník, abyste věděli, co můžete a nemůžete míchat.

Kyslíkový aktivátor 50l

Ovšem lepší je se spolehnout na nechlorové chemie. Můžete využít například kyslíkovou údržbu bazénu, která je dělaná na kyslíkových tabletách nebo na kyslíkovém granulátu, který se sype přímo do bazénu společně s aktivátorem. K tomu, aby byl kyslík účinnější, a rychlejší musí být aktivovaný nějakou látkou, aby začal pracovat. K tomu se využívají kyslíkové aktivátory a můžete je mít v malém i velkém balení. Například při menších bazénech nebudete potřebovat hned padesát litrů aktivátoru, ale koupíte si jedno z menších balení, ale když máte velký bazén, můžete si koupit rovnou kyslíkový aktivátor 50l https://www.chlorito.cz/kyslikovy-aktivator-50l, který vám zajistí, že se nějakou dobu budete moci koupat v krásně čistém bazénu.

Kyslíkový aktivátor 50l

Dávkování je uvedeno vždy na balení a podle velikosti a objemu bazénu se dává určité množství. Kyslík není pro lidi agresivní, a nijak je nedráždí. Nemusíte se tedy bát, že byste se při větším množství přípravku cítili špatně nebo by vás to dráždilo, ale rozhodně se nedoporučuje dávkování přehánět. Taky by mohlo dojít k nežádoucím účinkům. Vše má své hranice a nic se nesmí přehánět, s dobrou a přiměřenou péčí bude váš bazén čistý a budete se v něm moci koupat každý den.