Na co nezapomenout při revizi elektro v domě


Objednali jste si revizi elektro Revize elektro RevTech a očekáváte příjezd elektrikáře, který se bude zabývat prověřováním stavu elektroinstalace, to znamená vodičů, rozvaděče, rozvodných krabic, vypínačů a zásuvek? Pak vám jen připomínáme, že by bylo vhodné prověřit i další systémy či spotřebiče.

nářadí elektrikáře

Prodlužovací šňůry – v rámci revizních prací byste mohli prověřit i stav prodlužovacích šňůr. V domácnostech i v kancelářích se často stává, že se povalují na zemi, a tam pak bývají vystavené působení různých vlivů, jako je nábytek, zdivo, okna, dveře, a šňůru je poměrně snadné někde skřípnout, sevřít pod dveřmi, v okenním rámu, nebo na ni postavit hranu stolu či nohu židle. Prodřená šňůra je pak potenciálním nebezpečím pro vznik zkratu a požáru a také pro kontakt s holou rukou, nebo co je horší, se zpocenou bosou nohou, kdy slaný pot je skvělý vodič elektřiny.

elektrický rozvaděč

Svítidla – stropní svítidla nejsou tak nebezpečná z hlediska kontaktu s lidskou pokožkou, protože žárovky většinou měníme při vypnutém jističi a samotných svítidel se běžně nedotýkáme, ale velmi nebezpečné mohou být lampičky. Například ty y stolní, na psacím stole a na nočních stolcích. Nechte prověřit všechny lampičky a nezapomeňte hlavně na ty v dětském pokoji.

Elektrické nářadí – sekačky na trávu, nůžky na stříhání živého plotu, elektrická kladiva, vrtačky, brusky, přímočaré a kotoučové pily, fukary na listí, frézy na drážky a další elektrické nářadí – to vše bývá ukryto v dílně a při revizích se na to může zapomenout. Připomeňte vašemu elektrikáři, že by bylo vhodné zkontrolovat i toto, nejen spotřebiče kuchyňské nebo počítače, televizor a běžné domácí spotřebiče, které používáte denně. U elektrického nářadí může být například poškozená přívodní šňůra anebo elektrické vinutí elektromotorů, což může vést až k požáru nebo k nebezpečnému úrazu.