Mužské profese
Jednou z nejčastějších a zároveň i nejvíce obdivovaných profesí mužů je pilot a steward. Pro mladé muže je toto prestižní zaměstnání často nesplnitelnou metou. Protože příprava na toto povolání je hodně náročná. A vyžaduje kromě klasického studia i stoprocentní fyzickou zdatnost. Kterou budou ve své profesi potřebovat. Stejně jako muži, kteří se rozhodnou pro studium medicíny. I lékaři bývají vystaveni ve své profesi pohybové náročnosti. V oboru fyzioterapeutickém bývají ve velké míře opět zastoupeni muži. Kteří jsou vybavení větší svalovou hmotou než ženy. A mohou ji, kromě potřebných znalostí, využít při své prospěšné práci.
Právník je rovněž jedním z oborů, ve kterých je větší procento mužů než žen. Studium je náročné a obstojí v něm jenom logicky zaměření jedinci. Rovněž inženýrského titulu dosahují častěji muži. Obzvláště v technických oborech. Ke kterým mají přirozený vztah. Ať už to je strojírenství, hutnictví, kybernetika, bankovnictví či při vědeckém vývoji. Hodně inženýrů najdeme i na vedoucích místech v počítačových firmách. Na vysokých školách je v pozicích profesorů rovněž většina mužů. A je úplně jedno, s jakým zaměřením. Vyučují jak psychologii a psychiatrii, ale rovněž výtvarné obory, hudební směry a stejně tak i ty technické.
Do dnešních dnů je dominantní mužský obor voják. Ke kterému inklinují chlapci už od školních let. A mnozí z nich dosahují v armádě po dokončení studia i významné posty. Velkým snem pro mnohé je i povolání hasič. Ke kterému bývají kluci vedeni v místních hasičských spolcích. Kde se nenásilnou formou naučí v kolektivu stejně starých dětí potřebným základům k tomuto poslání. Pro muže, kteří jsou obdařeni příjemným zevnějškem a hezkou tváří je sice časově omezená, ale nesmírně oceňována pozice modela. Která mnohým z nich otevřou i dveře do světa. Zajímavá je i role moderátora. Ať už v televizi či rádiu. Tuto profesi mnozí muži úspěšně zvládají až do důchodových let.