Co se vám může přihodit při montáži nábytku


Objednali jste si v e-shopu s nábytkem kompletní sestavu do obýváku, do ložnice, pracovny či dětského pokoje? A očekáváte, že vám ji dopraví až do místa bydliště přepravní společnost? Pak zřejmě dobře víte, že vám nepřivezou nábytek, ale hromadu kartonových krabic. Nábytek bude uvnitř, úhledně složený v podobě dřevěné skládanky, a vaším úkolem bude ji sestavit. Ne vždy je to ale snadný úkol, stává se, že někteří lidé situaci podcení, anebo naopak přecení své schopnosti a vezmou si do úst příliš velké sousto. A to jsou právě situace, kdy se vyplatí k montáži nábytku pozvat profesionály.

zahradní nábytek

Je toho moc – smontovat jeden psací stůl bývá záležitost jedné až dvou hodin, ale u nábytkových sestav do celého obytného prostoru musíte počítat s mnohonásobně delším časem i námahou. Kdo není na takovou práci zvyklý, může jej to vyčerpat a oslabit imunitní systém natolik, že onemocní.

Úrazy – v důsledku neopatrnosti nebo únavy vznikají nepříjemné a nebezpečné úrazy. Může tu dojít k pohmožděninám, pořezání, ale i k otřesům mozku nebo ke zlomeninám. Kupříkladu špatně uchopíte jednu z desek, spadne vám na nohu a zlomeniny kůstek chodidla jsou pak velmi bolestivé a komplikovaně se hojí.

montáž nábytku

Nesrozumitelný návod – řada tvůrců nábytku šetří výrobní náklady a snaží se také ušetřit tam, kde to není zrovna vhodné – na návodu k montáži nábytku v Praze. Ten bývá většinou vytištěný ve formě černobílého nákresu. Návod je buď špatně srozumitelný a nejasný, anebo si v něm popletete nějaké díly, provrtáte je vruty, a pak zjistíte, že patří jinam, ale mezitím už v nich budou zhotovené otvory, které nábytek znehodnotí.

Řemeslná dovednost – v žádném návodu se nedočtete, jak správně držet v ruce šroubovák, jak s citem dotahovat vruty nebo matice stranovým či imbus klíčem, a nikdo vám nedokáže popsat, co znamená, když se pracuje s citem. Kdo má již za sebou řemeslné dovednosti, většinou už ví, jak si počínat, aby se ve šroubu nestrhl závit nebo vrut při dotahování nepraskl, ale kdo řemeslné zkušenosti teprve sbírá, může mu montáž nábytku zkomplikovat život.